
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Number of Circuits | 1 |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 44 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| lead free status | Contains Lead |
| Slew Rate | 400 mV/µs |
| pin count | 8 |
| rohs status | Compliant |
| case package | SO |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 110 dB |
| Operating Supply Current | 190 µA |
| Input Bias Current | 20 nA |
| Gain Bandwidth Product | 1 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 100 µV |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 98 dB |
| Input Voltage Noise Density | 27 nV/sqrt Hz |
| Amplifier Type | Precision Amplifiers |
Stock: 1623
Distributors
pcbx
Unit Price$3.35389
Ext.Price$3.35389
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.35389 | $3.35389 |
| 10 | $2.55972 | $25.59720 |
| 25 | $2.36163 | $59.04075 |
| 50 | $2.25016 | $112.50800 |
| 100 | $2.14394 | $214.39400 |
| 300 | $2.04911 | $614.73300 |
| 500 | $1.95847 | $979.23500 |
| 1000 | $1.87185 | $1871.85000 |
